Po celé trase na cestu kromě lampionků svítily účastníkům také svíce bezpečně umístěné ve velkým sklenicích. Společně se svítícími lampiony tak vytvořily nevšední atmosféru, kterou umocňovaly v průvodu jdoucí leckdy hodně strašidelné masky.

Součástí akce byla soutěž O nejkrásnější halloweenskou dýni. U každé soutěžní dýně byl připraven kelímek, do něhož mohli účastníci vhazovat fazole a tím hlasovat pro nejhezčí výtvor. „Fazolí jsme rozdali 278, do soutěže se přihlásilo 17 tvůrců,“ prozradila Deníku Jitka Naušová z MKS Bor. Na prvním místě se umístila Natálka Berková s počtem 65, druhé místo obsadila MŠ Bor - Motýlci s počtem 41 a třetí místo MŠ Bor - Broučci 35.

Děti mateřinky ve Studánce se na Halloweenskou taškařici těší celý rok.
Děti mateřinky ve Studánce se na Halloweenskou taškařici těší celý rok

V prostoru u zámeckého parketu bylo také připravené ohniště, kdo si donesl špekáčky, mohl si je na místě opéct. Pořadatelé pak rozdávali zájemcům zdarma teplý čaj. „Zámecký park mám moc ráda, chodívám sem často. Dneska jsem přišla s kamarádkou a s dcerkou Sárou. Akce se mi moc líbí,“ neskrývala spokojenost Eliška Barnová z Boru. Samy jsme dýni do soutěže nedávaly, ale favorita zde máme. Hlasovat budeme pro dýni, kterou sem dávala mateřinka, třída Berušek,“ dodala. A s dcerkami se do průvodu zapojila také Martina Gashi, která dorazila z Německa, kde žije. „Přijely jsme na návštěvu za mamkou a když jsme zjistily, že se koná tato akce, tak jsme koupily lampiony a jsme tu,“ usmívala se Gashi.

Na akci v rámci své pravidelné schůzky přijeli také členové stříbrského fotoklubu, kteří Deníku poskytli fotografie.