VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zámek ožil pěveckým koncertem

Chodová Planá – V komnatách zámku v Chodové Plané opět zněl zpěv.

20.12.2015
SDÍLEJ:

Zámek ožil pěveckým koncertemFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Na třetím ročníku Vánočního zpívání vystoupil Komorní sbor českých muzikantů, který vnikl jako iniciativa ze strany studentů Západočeské univerzity a dalších přátel plzeňské konzervatoře. Než ale zazněly známé melodie navozující vánoční atmosféru, bylo třeba vše připravit. Organizátorské role se ujal spolek Nový zámek Chodová Planá. „Připravujeme koncert pro radost všem občanům. Členové našeho spolku slavnostně vyzdobili salonek a také nezapomněli na malé občerstvení pro posluchače," uvedla těsně před koncertem Stanislava Janochová s tím, že díky patří také starostovi městyse.

Spolek i touto akcí chtěl upozornit na to, že zámecká budova je a nadále může být reprezentativní památkou. „Jsme rádi, že můžeme každoročně pro všechny lidi dobré vůle tento koncert pořádat, neboť si to náš chodovoplánský zámek zaslouží, aby se otevřel veřejnosti právě o Vánocích," dále řekla za spolek Janochová. „Jsme si vědomi, že nemalá investice do této historické budovy je neodkladná. Proto se snažíme o takové aktivity, aby se stále více lidí o stav zámku zajímalo a nebyla jim tato památka lhostejná," dodala.

Přístupovou cestu od brány k zámku a také část vnitřních prostor chodby osvětlovala řada svící umístěných ve skleněných nádobách. Vlastní zrcadlový sál či hudební salonek byl pak osvícen provizorním elektrickým osvětlením. V nabídce pro návštěvníky zámku byla letos i výstava obrazů Zdeňka Rolka a samozřejmě v předvánočním období nechyběl i chutný svařák a čaj.

Autor: Antonín Hříbal

20.12.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení