Zámku tak svítá naděje, že bude po dlouhých letech chátrání opět ozdobou obce. Majitel zámku Daniel Urban pro Deník již dříve uvedl, že plány na rekonstrukci objektu zatím nechce veřejně prezentovat. „Zámek chci postupně rekonstruovat a budu rád, když bude sloužit i při kulturních akcích.“

Osud zámku není lhostejný ani Dámskému klubu. Ten dokonce na jeho podporu zřídil sbírku. „Zatím jsme se s novým majitelem zámku nesešli, proto jsme zatím sbírku trochu utlumili. Chtěli bychom se s ním sejít a domluvit se, na co budou vybrané finanční prostředky použity,“ řekla Deníku za Dámský klub v Cebivi Pavlína Janášová a dodala, že ji těší první stavební práce, které byly na zámku k jeho záchraně provedeny.

Stejně jako Dámský klub i vedení obce Cebiv vítá, že po letech kdy zámek pouze chátral se začíná s jeho opravami. „Za obec jsme rádi, že zámek vlastní majitel, který ho chce opravit. Je to ale soukromý majetek, takže nemáme vliv na to, jak budou práce pokračovat. Vše ale zatím vypadá dobře, z jedné strany zámku je postavené lešení a během roku začal majitel i s vyklízením vnitřních prostor,“ popsal starosta Cebivi Zdeněk Kovář.