Ty jsou připraveny celkem tři, a to od 16, 17 a 18 hodin. Správa zámku dlouho zvažovala, zda vůbec tradiční kostýmované vánoční prohlídky uspořádat. "Konzultovali jsme to i s hygienou a nakonec jsme se rozhodli, že se prohlídky uskuteční. Tento týden sem chodí na mimořádné vánoční prohlídky děti z tachovských mateřských škol a když už máme zámek nazdobený, byla by škoda ho neukázat dalším návštěvníkům," řekl Deníku kastelán Pavel Voltr.

Návštěvníci si už teď mohou rezervovat vstupenky, na místě pak budou muset všechna platná vládní nařízení - tedy prokázat se, že jsou očkovaní, nebo že covid-19 prodělali, samozřejmostí bude respirátor.

Drobní regionální výrobci mohou své produkty nabízet v prostorách KATu v Tachově.
Trhy byly zrušeny, ale pro drobné výrobce se prodejní prostor našel

"Návštěvníky provedeme všemi zámeckými místnostmi, skupinky ale budou vzhledem k opatřením méně početnější a také nás, účinkujících bude méně. Jinak to ale nejde, loni se vánoční prohlídky nekonaly a my chceme zájemcům prohlídky v tomto období umožnit. Už se na návštěvníky těšíme, bez nich je to tady takové smutnější," dodal kastelán.

Tachovský zámek se pro veřejnost otevře v letošním roce ještě jednou, a to ve dnech 27. a 28. prosince, to se ale bude jednat o běžné nekostýmované prohlídky.