„Jako odůvodnění výpovědí uvedla paní Hádková, že jsem novému vedení firmy neodevzdal logo a receptury, jejichž jsem nadále majitelem. Proto prý firma nemůže pokračovat v činnosti a musí skončit,” sdělil Deníku Karel Hádek.

Ukončení činnosti přišlo v době, kdy přicházely velké zakázky například od ruských i tuzemských odběratelů. Firmu ale převzala Hádkova manželka a Karla Hádka zbavila funkce jednatele. „To vlastně způsobilo zastavení výroby, což vedlo k tomu, že moji bývalí zaměstnanci jsou teď v nejistotě, co bude dál. Proto se snažíme podniknout veškeré možné kroky k tomu, abychom firmu zachránili a mohli znovu zahájit výrobu. Už pracuji na tom, aby vznikla nová firma, do které všechny zaměstnance automaticky převezmu. Považuji je totiž za svoji rodinu a cítím vůči nim závazky,” řekl Deníku Hádek.

Ten chce, jak dále uvedl, ve spolupráci s právníky seznámit současnou majitelku firmy s tím, co její jednání napáchalo a že firma spěje k likvidaci. „Pokud pochopí, že firmu není možné provozovat, odkoupím suroviny a zahájení výroby může být otázkou několika týdnů. Ale budeme-li muset zvolit cestu úřední a soudní, bude to trvat déle. Záleželo by, jak se k tomu postaví úřady,” vysvětlil.

Zaměstnanci zatím nemají jistotu, jestli vůbec v polovině října dostanou zářijovou výplatu. „Bojíme se, jestli vedení firmy vůbec dá peníze dohromady. Nemáme žádnou záruku, že výplaty skutečně dostaneme,” řekla za spolupracovníky Naděžda Střížová s tím, že majitelka firmy s nimi vůbec nekomunikuje.

Třicítka pracovníků firmy se ve středu sešla na hřišti v Trpístech, aby se poradili, jak dále společně postupovat. Jedna z forem, o které uvažují, je veřejný protest proti postupu současného vedení firmy.

Deník se ve středu pokusil získat vyjádření majitelky firmy, paní Hádková však telefon nebrala.