Ve stříbrské střední odborné škole byla ve čtvrtek zahájena výstava s názvem Zaostřeno na bobry.

Návštěvníci, kteří zavítali do školní sborovny, ji téměř nemohli poznat, je totiž celá plná přírody. Velkoformátové fototapety, tráva, dřevo a vycpaná zvířata, to všechno dočasně nahradilo ve sborovně školní zařízení.

Putovní výstava, kterou připravila Správa Chráněné krajinné oblasti Český les (dále jen CHKO Český les) bude ve stříbrské škole k vidění až do 22. prosince a bude přístupná každý školní den. „Sborovnu jsme díky pracovníkům správy českého lesa přeměnili na biotop bobra evropského,“ uvedl ředitel školy Václav Halada. „Slavnostní vernisáže se zúčastnili i naši sociální partneři, zaměstnanci z CHKO Český les, ale také i zástupci jiných škol. Očekáváme , že naše pozvání na výstavu a přednášku přijmou i zdejší základní školy,“ dodal Halada.

Studenti školy si výstavu také prohlédli. „Vypadá to tu docela reálně, skoro jako u nás nedaleko Třemešného. Tam se také bobři nacházejí, ale ještě jsem je přímo neviděla, za to je to tam v okolí hodně vidět, že tam žijí,“ řekla Michaela Melgerová z 3.AC, která bydlí v Třemešném pod Přimdou.

Na výstavě byl i Marek Feisteinger. „Je to zajímavé, člověk se tu hodně dozví. Třeba to, že pokud bobr nemůže kousat dřevo, tak vlastně uhyne, protože mu přerostou zuby,“ řekl student.

Výstava je otevřená pro veřejnost po všední dny. „Návštěvníci mohou přijít vždy od pondělí do pátku od devíti hodin do šestnácti hodin. Pondělí a středy je prodloužená provozní doba až do sedmnácti hodin. Bude–li zavřený hlavní vchod, stačí zazvonit na kancelář školy,“ zve na výstavu ředitel Václav Halada.

Na čtvrtek 16. prosince připravuje škola Bobří den. „Jde o akci, kdy sem přijede pracovník z CHKO Český les a bude zde v posluchárně přednášet o bobrech. Na tyto přednášky jsme přizvali i žáky dalších škol,“ uvedla Věra Janečková. „Osobně si myslím, že je to pro všechny zajímavé zpestření výuky, a že všechny naše obory mají k tomuto tématu velmi blízko,“ dodala Janečková.