Zárečná postoupila do republikového finále po jarních vítězstvích v okresním i krajském kole, která se obě odehrála na stadionu v Tachově. Národní finále se uskutečnilo v Praze na stadionu na Julisce. „Byla tam skvělá atmosféra, pohybovali se tam mladí sportovci z téměř čtyřiceti týmů a řada jednotlivců, mezi nimi sedmdesát současných i bývalých olympioniků, herci a další osobnosti. Všichni nám hodně přáli, měli jsme pocit, že v těsném souboji s Valašským Meziříčím nám fandí více," zhodnotil ředitel školy Zdeněk Hnát.

Ředitel má neskrývanou radost. „Soutěže jsme se zúčastnili popáté, zatím nejlepší umístění v republikovém finále bylo třetí místo. Všichni jsme z toho měli příjemné pocity a rádi bychom si je zopakovali. Tento úspěch je zúročením práce učitelů Heleny Muchové a Radovana Friedela," uvedl dále Hnát.

Ze Zárečné odjelo na Julisku dvanáct dětí. Osm tvořilo tým, který startoval ve složení Johanka Kropáčová, Milan Popovič, Dagmar Hrabovská, Lukáš Salai, Aleš Janda, Luboš Kovář, Lucie Kovářová a Kristýna Comová. V soutěži jednotlivců pak individuálně startovali ještě Klára Staňková, Martin Honsig, Adéla Abrahamová a Petr Kořínek. „Všichni to jsou žáci naší školy, kromě sourozenců Kovářových. Ti už jsou teď na gymnáziu, ale protože ještě na jaře chodili na Zárečnou, mohli teď za nás startovat," vysvětlil ředitel.

Škola ze Zárečné si ale nepřivezla pouze týmový stříbrný vavřín. Mezi jednotlivci ročníku 2001 se celkovým vítězem a mistrem republiky stal Milan Popovič, Luboš Kovář vyhrál o dva body před Lukášem Salaiem dribling basketbalovým míčem.
I když mladí tachovští sportovci přivezli cenná umístění, závodění pro ně jednoduché nebylo. „Nejtěžší pro mne byly shyby, nejlépe se mi zase vedlo ve švihadle," řekla Deníku Dagmar Hrabovská.

Také pro Johanku Kropáčovou bylo nejlepší disciplínou švihadlo, naopak nejvíce jí dal zabrat běh na jeden kilometr.
To Milan Popovič podle svých slov zvládal prakticky všechny jednotlivé části soutěže stejně, žádná z disciplín mu nedělala vážnější problémy.

Družstvo z tachovské školy po prvním dnu soutěže vedlo o 12 bodů před Valašským Meziříčím. „V sedmé disciplíně nás ale předběhli a pak už se nám nepodařilo dostat se do čela a vyhrát," uvedl Hnát.

Po celé finále se o mladé sportovce staralo zhruba sedmdesát olympioniků, kteří byli na stadionu pražské Dukly přítomni. „Nám se nejvíce věnoval Dalibor Motejlek, skokan na lyžích, který reprezentoval v Grenoblu a Sapporu. Říkal dokonce, že má k Tachovu osobní vztah," vysvětlil ředitel školy.

Děti se ale nevěnovaly jen sportování, v doprovodném programu, který připravila armáda a policie, viděly ukázky policejních zásahů či vojenského výcviku, mohly si zacvičit zumbu, případně se setkat s herci – například s Leošem Nohou či Jakubem Kohákem, kteří se aktivně zapojili i do doplňkových soutěží.

Zárečná se bude OVOVu věnovat i nadále, i když družstvo se obmění, protože někteří jeho stálí členové budou odcházet na střední školy. Škola rovněž pořádá listopadový rodinný pětiboj, kde si mohou disciplíny z OVOVu vyzkoušet také rodiče a příbuzní. Není vyloučeno, že se školního pětiboje zúčastní také některý z olympioniků.