Kromě razie v této herně provedli také domovní prohlídku v bytě městského zastupitele Davida Holečka, jehož jméno je s hernou dáváno do souvislosti. Žádné obvinění ale v této záležitosti prozatím nepadlo.

"Zátah ve Stříbře provedli celníci," potvrdila Deníku mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. "V současné době probíhají úkony trestního řízení v oblasti provozování nelegálních hazardních her a loterií," doplnila s tím, že šetření bude pokračovat.

Zastupitel za Nezávislé pro Stříbro David Holeček Deníku potvrdil, že celníci prohledali také jeho byt. "Ano, prohlídka u mě doma byla, celníci hledali souvislosti s kasinem, které jsem skutečně vlastnil. V současné době ale s kasinem už nic společného nemám. Z bytu nic neodnesli, ani počítač, ani dokumenty, nebyl jsem ani z ničeho obviněn," řekl Deníku Holeček. Jak dodal, ve firmách, v nichž v současnosti působí, žádná prohlídka nebyla. "Tato informace se objevila na některých serverech, ale je nepravdivá, v žádné z firem, kde působím, prohlídka provedena nebyla."

Nezávislí pro Stříbro spolupracují ve vedení města s hnutím ANO 2011, společně mají oba subjekty deset mandátů. Spolupráci na radnici by podle starosty Martina Záhoře vyšetřování ohrozit nemělo. "Oficiálně žádné informace k této záležitosti nemám. Jsem přesvědčen, že se jedná o osobní věc našeho zastupitele a s radnicí a vedením města nemá nic společného. Ctím presumpci neviny a nemám dostatek informací, abych se k záležitosti mohl více vyjadřovat," uvedl starosta Stříbra.

Lídrem Nezávislých pro Stříbro je místostarosta Karel Lukeš. Ten se o zásahu celníků dozvěděl z médií. "Policie ani celní správa mne nekontaktovala. Beru toto jako předvolební boj se snahou poškodit mou osobu a kolegy," vyjádřil se Deníku. Jak dále uvedl, na policii se naopak obrátil on. "Bylo to v souvislosti s výhrůžkou nalezenou na naší zahradě," uvedl s tím, že na zahradě rodinného domu, kde bydlí, byl nalezen kámen obalený papírem s výhružným textem.