Návrh rozpočtu by se pak měl schvalovat na příštím zasedání zastupitelstva. „Teď je důležité sestavit návrh rozpočtu, stanovit si priority, které by se v rozpočtu na letošní rok měly objevit. Návrh pak bude zastupitelstvo schvalovat na únorovém zasedání,“ sdělil Deníku starosta Boru Petr Myslivec.

Hlavní prioritou, která by měla ve výdajových položkách rozpočtu figurovat, bude příprava pozemku pro výstavbu rodinných domů. Bor má vytipovanou lokalitu v severní části města, ve směru od současné zástavby k železniční trati. Mělo by zde vyrůst šestadvacet rodinných domků a řadová zástavba se šesti bytovými jednotkami. Pozemek chce město kompletně připravit a zajistit inženýrskými sítěmi ještě v letošním roce.

„Další prioritou je dokončení víceúčelové budovy, kterou jsme začali v loňském roce stavět na náměstí. V objektu budou mimo jiné dlouho požadované veřejné záchody,“ vyjádřil se borský starosta. Rozestavěný objekt by měl podle jeho slov být dokončen v září letošního roku.

Další důležitou položkou rozpočtu budou peníze pro jednotlivé osady, kterých k městu náleží jedenadvacet.

„V neposlední řadě budeme při sestavování rozpočtu myslet na akce, které nás také čekají a které máme podpořeny dotacemi. Jedná se například o modernizaci stadionu a rekonstrukci bavorských salonků v zámku,“ dodal Myslivec.

Na sportovní stadion by měl být v letošním roce položen nový tartanový povrch a opravy se dočkají všechny části sportoviště. Akce bude stát kolem patnácti milionů korun, přičemž dotace z Regionálního operačního programu činí třináct milionů.

Rekonstrukce pěti tzv. bavorských salonků v zámku má podle starosty rozpočet čtyři a půl milionu korun. Město na ni obdrželo padesátiprocentní dotaci z programu Evropské unie Cíl3.