O víkendu měla voda přes 20 stupňů, většinou se návštěvníci opalovali, ale mnozí už se neváhali ponořit, dětem chladnější voda navíc nevadí vůbec. „Parkování u areálu je zdarma, vstupné činí 80 korun pro dospělého, za dítě se platí 50 korun. Za dodržování určitých podmínek je vstup povolen i psům. V přilehlém prostoru okolo vodní plochy je možno postavit stan či karavan. Cena za stan je 200 Kč za den, za karavan 400 Kč za den bez ohledu na počet ubytovaných osob,“ říká provozovatel areálu Petr Hájek.

„Návštěvníkům poskytujeme sociální zařízení, převlíkárnu, stánky s občerstvením, kdy navíc jeden z nich potěší vegany a vegetariány,“ dodává. Teplá jídla se ve všech stáncích mění, denní nabídka nabízí jídla cca od 55 Kč do 250 Kč. Například guláš s knedlíkem si zde můžete dát za 170 Kč, stejnou cenu zaplatili zákazníci o víkendu za kuřecí steak s hranolky. „Ceny se mohou v průběhu sezony nepatrně měnit v návaznosti na pořizovací ceny vstupů,“ upozorňuje Petr Hájek. Hotdog zde stojí 55 Kč, klobásu pořídíte za 85 Kč. Desítkou Radegastem či Gambrinusem se návštěvníci mohou osvěžit za čtyřicet korun, milovníci silnějšího Prazdroje pak za půllitr zaplatí pětapadesát korun. Pro řidiče a děti je připravena nabídka z nealko nápojů, nechybí ani různé druhy birellů, kdy půllitr stojí 40 korun. Zchladit se rozpálení návštěvníci mohou také mraženými pochoutkami, které nabízí všechny stánky.

Zatopený čedičový lom u Okrouhlého Hradiště | Video: Deník/Monika Šavlová

Začátek otvírací doby se mimo prázdniny mění dle počasí od 9 do 10 hodin, pokladna se uzavírá dle počasí v čase od 18 do 19 hodin hodin nejpozději.