To se uskutečnilo v Konstantinových Lázních a zúčastnilo se jej 24 družstev z celého tachovského okresu.

Mladí hasiči soutěžili v závodě požární všestrannosti a ve štafetě požárních dvojic. „Mladí hasiči v okresním kole ukážou, co se stačili naučit," vysvětlil Stanislav Večeřa, vedoucí hasičské mládeže v Konstantinových Lázních.

Soutěžilo se v závodě požární všestrannosti, kde se plnily jednotlivé úkoly jako běh v terénu, střelba, topografie, určování hasicích přístrojů, šplh po laně, vázání uzlů a první pomoc. Druhou disciplínou byla štafeta požárních dvojic.

„Neustále se připravujeme. Vysvětlovala jsem dětem šplh na laně s plyšákem, učili jsme se vázat uzle a trénovali střelbu," sdělila Deníku vedoucí hasičů z Plané Hana Kolářová.

Štafetový závod se uskutečnil na prostranství před základní školou. Všichni mladí hasiči potvrdili, že se na soutěže pilně připravují. To potvrdili sourozenci Brůhovi z Plané a dodali, že nejraději mají běh. Ondřej Miklas zase uvedl, že má velmi rád zdravovědu. „Pečlivě se připravujeme každé pondělí. Na umístění v soutěži určitě máme," vysvětlil ještě před závodem Vladislav Babuška, člen Sboru dobrovolných hasičů Kladruby.

Celkem se v Konstantinových Lázních sešlo čtrnáct družstev starších žáků, deset družstev mladších žáků a také soutěžilo patnáct dorostenců.

Okresního kola Plamenu se zúčastnilo také několik družstev Sboru dobrovolných hasičů Tachov. „Kolektiv sboru připravil na soutěž dvě družstva mladších hasičů a jedno starších hasičů. V závodu požárnické všestrannosti vybojovala mladší družstva první a druhé místo, starší kolektiv byl šestý. Ve štafetě byli mladší třetí a starší dvanáctí," informovala za tachovské hasiče Petra Obedová.

Závod požární všestrannosti:

Starší žáci

1. Brod na Tichou
2. Kladruby
3. Černošín

Mladší žáci

1. Tachov
2. Tachov
3. Staré Sedliště

Štafeta dvojic:

Starší žáci

1. Brod nad Tichou
2. Černošín
3. Planá

Mladší žáci

1. Staré Sedliště
2. Planá
3. Tachov

Dorostenci (celkově):

1. Petr Ansl (Planá)
2. Ondřej Miklas (Planá)
3. Tomáš Leitl (Kladruby)

Dorostenky (celkově):

1. Kateřina Brůhová (Planá)
2. Anna Hreusová (Černošín)
3. Alice Nováková (Planá)

(jk, ilu, pob)