A majitelé svých vymazlených maket lodí a závodních lodí skutečně nezlobili, ale pořádně se na rybníce v parku u Drůbežáku ve Stráži vyřádili až občas některý z modelů dnem vzhůru převrátili. Nicméně při srandamači je vše dovoleno, a tak obratem na místo havárie doplul na nafukovacím člunku některý z připravených záchranářů, model otočil a jelo se dál.

„Dnes nám nejde ani tak o výsledky, i když samozřejmě pohárky a ceny pro vítěze jsou připraveny, ale o pohodu a dobrou zábavu,“ řekl jeden z organizátorů Pavel Šnajdr. „Já jsem dneska dorazil s modelem Florida 26. Sestavil jsem si ho sám, je to model na parádu, ale i pro zábavu. Tak ho tady proženu po rybníce,“ usmíval se Ivan Kocián z Plzně. Vítězem závodního klání se stal Michal Kneys, který je sedminásobným mistrem světa v závodech rychlostních RC lodí.

Závody RC lodí ve Stráži | Video: Deník/Monika Šavlová

„Tyyy jo, s tím bagrem nakládat písek není tak jednoduchý, jak to vypadalo,“ hlásil malý klučina svému otci v dětském koutku, kde si děti mohly zapůjčit modely stavební techniky a RC auta. Po celou dobu akce bylo zajištěno občerstvení. „Děkujeme našim sponzorům, obzvláště Městysu Stráž a firmě SUSPA za poskytnutí areálu a sponzorských darů,“ vzkazuje další z organizátorů Petr Bareš.