Tachovští profesionálové vyjížděli k Nahému Újezdci k nehodě osobního automobilu, který skončil v příkopu. „Jednu zraněnou osobu měla už v péči záchranná služba,“ sdělil vrchní inspektor Hasičského záchranného sboru Tachov Stanislav Vlach.

Další událost se stala o pár hodin déle v Chodové Plané. Do plynové přípojky u rodinného domu narazilo vozidlo. Ovšem k úniku plynu nedošlo.

V úterý plánští a tachovští hasiči zasahovali u nehody dvou vozidel nedaleko Křížence. Zraněny byly čtyři osoby, z toho dvě děti. Ty převezly záchranky do nemocnice k ošetření. Tím však úterý pro oba sbory nekončilo.

Večer, vinou zaslepené kanalizace byla zaplavena plánská továrna, nedaleko vlakového nádraží. Hasiči vodu odčerpávali několik hodin. Škody byly vyčísleny na dvě stě tisíc korun.

Ve středu bylo o události také postaráno. „U Dlouhého Újezdu hasiči likvidovali padlý strom.

Odpoledne bylo ale ve znamení tragédie. Za Chodovou Planou, v zatáčce nezvládl dvaatřicetiletý řidič řízení na mokré vozovce a narazil do protijedoucího kamionu. Od něj se odmrštil do příkopu. Jeho spolujezdkyně byla na místě mrtvá. Řidič zemřel při převozu do nemocnice.

Třicátý duben a První Máj byly na Tachovsku, co se týče výjezdů, klidný. „Druhého května, v sobotu, hasiči vyjížděli k technickým pomocem po Tachově,“ sdělil Vlach.

O sobotním odpoledni byli zaměstnaní i stříbrští hasiči. „Vyjížděli k olejové skvrně nedaleko Černošína, u Lažan,“ doplnil inspektor Vlach.