Účastníci se sešli na náměstí už v 17 hodin, aby se zaregistrovali a připravili na zpívání. Čekání jim zpříjemnilo vystoupení kladrubské skupiny Cavalla. „Letos jsme sem přijeli už asi počtvrté, vždy se rádi účastníme. Je to naše předposlední akce v tomto roce, ještě zpíváme v neděli v kladrubském kostele,“ uvedla Stanislava Šmahelová. Mezi zpěváky byla i Květa Palacká. „Jednou jsem na tom byla v Plzni, ale tam je to úplně o něčem jiném. Tady chodí málo lidí a není tu tolik stánků,“ řekla Palacká.

Ve středu 15. prosince se prostřednictvím unikátního rozhlasového radiomostu Českého rozhlasu Plzeň letos opět spojila města, kde lidé společně zpívali vánoční koledy. Kromě Stříbra se do akce zapojily Chlumčany, Přeštice, Spálené Poříčí, Sušice, Kasejovice, Hrádek u Rokycan, Bělá nad Radbuzou, Blovice, Domažlice a Plzeň.

Díky rozhlasové technice si opět po roce mohli přítomní na všech náměstích měst, která se k projektu "Vánoční zpívání koled s Českým rozhlasem Plzeň" připojila, zazpívali dvě nejznámější české koledy "Nesem vám noviny" a "Narodil se Kristus Pán". Na Náměstí Republiky v Plzni si účastníci zazpívali společně s Plzeňským dětským sborem.