„Celníci zabavili 16 766 kusů textilu a obuvi, 6941 kompaktních disků a DVD a 20 570 kusů neokolkovaných cigaret,“ upřesnila mluvčí Celního ředitelství Plzeň Jitka Blahutová výsledky kontroly, která začala v pátek ráno a skončila večer. U cigaret tak daňový únik činí 40 tisíc korun, u ostatního zboží mírně přesahuje 34 miliony korun.

„Většina zboží byla nalezena v prodejních stáncích, cigarety v jednom z kontrolovaných odstavených aut a v jednom stánku,“ dodala Blahutová.

Od 11. února, kdy byl na tržnici uvalen trvalý dohled, už celníci zabavili desítky tisíc kusů nelegálního zboží a více než sto tisíc cigaret. Hodnota zabaveného zboží se blíží k 85 milionům korun.

Tržnice je pro zákazníky otevřena, ale téměř nikdo tady nenakupuje ani neprodává. „Obchodníci tady smějí prodávat legální zboží, potraviny, sádrové trpaslíky. Ale většina stánků je zavřených,“ uvedla mluvčí celního ředitelství.

Také zákazníci se na Svatou Kateřinu nehrnou. „Jezdili jsme sem často, tak dvakrát do měsíce, ale teď už toho necháme. Prakticky už tu není co nakupovat,“ řekl nám na parkovišti před tržnicí starší muž s autem s weidenskou registrační značkou.

„Jezdili jsme na Kateřinu na tržnici nakupovat hlavně věci na děti. Občas jsem si koupila něco na sebe i já. Že to jsou padělky značkového zboží, mě tak nevadilo,“ vyjádřila se žena z Domažlicka, která si nepřála být jmenována.