Rekordní počet návštěvníků se účastnil kurzu výroby medového pečiva. 
V sobotu dopoledne se tak zaplnila jedna větší místnost 
v Domově dětí a mládeže ve Stříbře dětmi i dospělými. Tvořivý kurz už tradičně pořádali stříbrští včelaři.

Podobná setkání se konají už šest let a měla svůj vývoj. „Nejprve jsme perníky tady na místě upekli a teprve druhý týden se zdobilo. Ale protože jsme zjistili, že to pečení je hodně zdlouhavá záležitost trvající do večera, tak dnes už rozdáváme polotovary. Ty nejprve předem upečeme," vyprávěl jednatel pořádající Základní organizace českých včelařů Stříbro Oldřich Koubek.

Zájemci o výrobu medového pečiva si tak mohli například slepit z dílů perníkovou chaloupku a pak ji nazdobit našlehaným bílkem s cukrem.
Na návštěvnost si pořadatelé nemohou stěžovat. „Pořád nám roste. Dnes přišlo celkem čtyřicet čtyři lidí. Místnost se ale nedá nafouknout. Všechna místa máme obsazena, dokonce jsme museli použít odjinud židle i stoly,"

Tvoření medového pečiva si tak postupně získalo mezi místními popularitu. Včelaři krom předvánoční akce pořádají ještě jednu a to před Velikonocemi.
A jak uchovat perník, aby neztvrdl na kámen? Podle včelařů je to hlavně o kvalitě těsta. „Jde o pravé, správné ořechové těsto, které pak nevyschne. Takové umí naše učitelka kurzu výroby medového pečiva Štěpánka Vrátníková," podotkl včelař Koubek.

Krom perníkových chaloupek byly k vidění na kurzu také různé hvězdičky, měsíčky, kytičky a další tvary vyrobené z medového perníku.