Jednou za rok se senioři se zdravotním postižením schází také v Chodové Plané, aby zhodnotili uplynulý rok, setkali se se svými přáteli a užili si pěkné odpoledne i večer. Takové setkání se konalo v pátek v místním kulturním domě. „Jde o podzimní setkání. Napekli jsme si koláče, udělali občerstvení a díky našim sponzorům jsme mohli udělat i tombolu pro naše potěšení," uvedla předsedkyně chodovoplánského sdružení Svazu tělesně postižených Věra Hasoňová. Dodala, že každý lístek v tombole vyhrává.

Sdružení tělesně postižených v Chodové Plané čítá na sedm desítek členů a není výjimkou, že některým je přes sedmdesát i osmdesát let. I přes svůj pokročilý věk cestují, pořádají výlety i setkání. „Byli jsme například v Berouně na cibulovém jarmarku," poukázala Hasoňová. „Jezdíme také do bazénu do Weidenu nebo někam na hrad, byli jsme na Orlíku i na lodi," doplnila Věra Hnízdilová.

Tradiční mnohaletá organizace má poslední roky stabilní členskou základnu. „Jsem rád, že mohu něco pro seniory udělat a že se můžeme takto setkávat," řekl Deníku Jan Oliva. „Seniorů je čím dál víc, ale těch, co se chtějí zapojit je málo," dodal.

„Tady v Chodovce nás navštívili ze Stříbra, Plané, Boru, z Černošína a také sdružení křesťanských žen ze Störnsteinu," dále přiblížila předsedkyně.

Večer pak seniory čekalo překvapení v podobě vystoupení country tanečnic z Boru. „A pak také hraje muzika a máme volnou zábavu, harmonikář chodí mezi stoly a lidé zpívají. Já sice pocházím z Prahy, ale ráda si také zazpívám moravské písničky." poukázala závěrem Věra Hnízdilová.