„Na tento stav nás v minulých dnech upozornil jeden z místních občanů,” uvedl Deníku starosta města Ladislav Macák. Podle něj je problém ve způsobu, jak byla zeď kdysi postavena. „Panely, ze kterých je zeď postavena, zde byly umístěny ještě v době, kdy místem nevedla žádná silnice. Při jejím budování nebyla zeď nijak upravena. Navíc po silnici jezdí i nákladní vozy. Zatížení je tedy docela velké. „Proto jsme se rozhodli, že v této části ulice bude zákaz vjezdu,” dodal Macák.

Pod opěrnou zdí jsou desítky řadových garáží. „Pohyb panelů trvá už nějakou dobu, odhaduji tři roky. Podle mého názoru začaly problémy když zde před lety vybudovali kanalizaci,” uvedl jeden z majitelů přilehlé garáže Václav Štěpáník.

Místo si také prohlédl vedoucí odboru výstavy tachovského městského úřadu Josef Havel. „Je vidět, že zde k posunu došlo. Po konzultaci se statikem se rozhodne, jaké bude další řešení,” vyjádřil se k věci Havel.

Řidiči si však na uzavřenou silnici budou muset zvyknout. Je velice pravděpodobné, že stavební práce, které by celou situaci vyřešily se uskuteční až v příštím roce. „Nyní řešíme, jak zeď zajistit. Pak budeme muset daný úsek rekonstruovat. Ale to asi až na jaře příštího roku. Také zatím nevíme, kolik budeme muset do rekonstrukce ulice investovat,” dodal starosta Macák.