Celá věc se měla odehrát v březnu, kdy měla starostka Jurková uzavřít kupní smlouvu na pozemek s již jmenovaným Kopčou, a to bez předchozího projednání prodeje zastupitelstvem obce. Jelikož se tím podle vedení obce bývalá starostka dopustila porušení zákona o obcích, nenechal tento obchod zastupitelstvo chladné. Celá věc byla předána policii.

I přes předání případu policii se snaží nová starostka Dana Lesak vše urovnat bez pomoci soudů. „Momentálně se snažíme o dohodu o narovnání. Jelikož smlouva, kterou mezi sebou paní Jurková a pan Kopča uzavřeli, je absolutně nesmyslná a neplatná, soud by nám nejspíš dal za pravdu," řekla starostka a dále vysvětlila: „K prodeji pozemků je nutná doložka, kterou musí posvětit zastupitelstvo. Ta naprosto chyběla."

Pochybení podle starostky nepřišlo pouze ze strany Jurkové, ale i majitele pozemku, v jehož vlastnictví je parcela od roku 2006. Zde se nic nedělo do roku 2010, i přes pravidlo obce Obora, které zavazuje začít stavbu maximálně rok od koupě. „Přestože majitel pozemek koupil a za devět let vlastnictví zde postavil pouze plot a základovou desku, stále musí prodej oznámit a projednat se zastupitelstvem," doplnila Lesak.

Jakkoli se může uvedená smlouva zdát podivná a na její aktéry bylo podáno trestní oznámení, policie v jednání bývalých představitelů obce žádnou trestnou činnost nevidí. „Oznámení bylo postoupeno na oddělení hospodářské kriminality do Domažlic. Kriminalisté provedli ve věci šetření, ale nepodařilo se zjistit žádné podezření z jakékoliv trestné činnosti," řekla Deníku k věci domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Policie případ odložila.

V pondělí odvolaný místostarosta záležitost komentovat nechce. „Chtěli jsme dotáhnout řadu projektů do konce, ale na druhé straně jsem rád, že si mohu od práce ve vedení obce odpočinout," řekl Deníku Kopča.