„Na věc se přišlo při namátkové kontrole pokladny. V průběhu toho jsem pojal podezření na přečin zpronevěry,“ uvedl Deníku tajemník úřadu Jan Kovář. „Škodu, která tak vznikla odhaduji v řádech desítek tisíc korun, přesnou výši ale stanoví až policie,“ pokračoval tajemník úřadu. Zatím také není jasné, jak dlouho žena podváděla. „Mohu potvrdit, že se tak stalo minimálně v loňském roce,“ uvedl dále Kovář.

Žena měla na starosti vedení obecní pokladny. Podle tajemníka peníze pocházely z místních poplatků. „Byly to například poplatky za psy, odpady a další,“ doplnil.

Finanční kontrola se konala již 5. ledna. „Den nato pracovnice čerpala dovolenou a ke konci měsíce ledna jsme s ní rozvázali pracovní poměr. Takový případ nepamatuji. Beru to jako selhání jednotlivce. Na základě vyšetřování policie pak budeme dělat závěry,“ dodal Kovář.

Policejní vyšetřování stále probíhá. „Zatím se vyhodnocují všechny dostupné podklady. K výši škod se zatím nemohu vyjádřit. Případný trest se odvíjí právě od toho, jakou škodu žena způsobila. Mohlo by se jednat o zpronevěru, kde v základní sazbě by podezřelé mohl hrozit trest ve výši až dvou let odnětí svobody. V případě, že budou škody vyšší, může hrozit trest až do pěti let,“ uvedl zástupce vedoucího Územního odboru v Tachově Jan Michalec.