Ke dvěma úmyslně založeným požárům stohů vyjížděli ve čtvrtečních večerních hodinách profesionální a dobrovolní hasiči z Tachovska. Uprvního, který vznikl po 21. hodině poblíž Pernolce, asistovali při likvidaci tachovským profesionálům dobrovolníci z Částkova. „Jednalo se o stoh z balíků ječné a řepné slámy. Tady vznikla škoda přibližně za 50 tisíc korun,“ informoval nás František Vaško, mluvčí HZS Plzeňského kraje.

Po 23. hodině vyjeli profesionálové spolu částkovkými, tachovskými a borskými dobroovolníky k požáru druhého stohu, který vznikl za Trnovou u tamní staré vodárny. „Stoh byl rozebírán pomocí nakladače. Událost byla ukončena před osmou hodinou ráno. Tady byla škoda vyčíslena na 150 tisíc a uchráněné hodnoty na 50 tisíc korun,“ podotkl Vaško. V obou případech se jednalo o majetek Agročasu Částkov. „Nezlobte se, jsem hodně rozčílený a nechce se mi o tom mluvit. Na nikoho ale podezření nemám,“ řekl nám Miroslav Bečvář, ředitel společnosti.

„Do patrání po dosud neznámém pachateli byl nasazen služební pes. Ten stopu sledoval až k silnici mezi Trnovou a Tisovou,“ uvedl Václav Blahník, mluvčí tachovské policie. Okresní ředitelství PČR Tachov se obrací na občany, kteří by mohli poskytnout informace k pohybu osob nebo vozidel v blízkosti uvedených lokalit, aby se přihlásili na telefonních číslech 974 337 316 (317), 974 337 101 (102) nebo přímo na lince 158. „Vzhledem k závažnosti případu předem děkujeme za jakékoli informace,“ dodal policejní mluvčí.