Odměnu ve výši padesáti tisíc korun vypsala společnost Agročas Částkov pro toho, kdo přivede policii na stopu žháře, který ji v minulém týdnu zapálil dva stohy balíků slámy. V pátek se jeho ´pozornosti´ dostalo i třetímu stohu. Terčem útoku se tentokrát stala společnost Agrotex Staré Sedliště. „Někdo se nám mstí, tentokrát to ale odnesl někdo jiný,“ uvedl Miroslav Bečvář, ředitel částkovkého Agročasu.

Šéf společnosti si neumí vysvětlit, proč se firma stala obětí dosud neznámého žháře. „Nedokáži si vybavit, že bychom v poslední době řešili něco tak závažného, co by někoho mohlo poškodit a přimět ho k takovému činu,“ dodal ředitel. „Mohu potvrdit, že v pátek došlo k požáru dalšího stohu,“ uvedl Václav Blahník, mluvčí tachovské policie. „Po pachateli stále intenzivně pátráme. V současné době vyhodnocujeme stopy, které byly na místě požáru zajištěny,“ dodal mluvčí. Obyvatelé Tachovska jsou případem žhářství znepokojeni.

„V nedávné době řádil jeden v Třískolupech, teď zase v okolí Částkova. Doufám, že se i v tomto případě podaří toho lumpa policii dopadnout. Zapalování stohů ho nemusí uspokojovat dlouho a jeho tečem by se mohla stát i lidská obydlí,“ obává se Marian Kolesnáč z Tachova. „Možná by lidem z Částkovska pomohla domobrana. Stejná, kterou si při hledání pyromana sestavili na Domažlicku,“ uvažuje Tachovan.

Glosa autora je zde

 

Tachovská policie i nadále žádá občany o spolupráci. Veškeré informace o pohybu vozidel či osob v místě požáru stohů mohou podat buď na tachovském ředitelství nebo přímo na lince 158.