Volající jí oznámil, že za Přimdou směrem na Rozvadov našel kousek od polní cesty přivázaného malého psa.

Kňučící psík byl přivázán ke smrku naproti Václavskému rybníku. Starostka se ihned na místo vydala.

„Ihned po telefonickém hovoru jsem se k Václavskému rybníku vydala a když jsem viděla to nebohé zvíře, vůbec jsem se nemohla ovládnout a normálně jsem se rozbrečela,“ svěřila se Deníku.

Psa našel Michal Amruz z Třískolup. „Patří mu poděkování, protože pejska nejen nalezl, ale zároveň nám zavolal a poskytl nebohému psíkovi první pomoc, když jej poléval po těle studenou vodou,“ popsala Šperková s tím, že psík byl v tak zuboženém stavu, že nemohl ani stát na nohou. Zadní nohy podle jejího vyjádření doslova táhl za sebou.

„To nebohé zvíře nalezl když vystoupil z auta. Slyšel jeho hlasité naříkání,“ dodala.

Zvířete, které nemělo žádnou psí známku ani jiné poznávací znamení, které by pomohlo určit majitele, se ujali na Městském úřadu v Přimdě. „Za město Přimda bych byla ráda, pokud by někdo pejska poznal a dal by nám vědět, kdo byl jeho majitel. Za svoji osobu mohu slíbit, že pejska majiteli nevrátíme,“ je rozhodnuta starostka. „Osobě, která psíka v lese přivázala a nechala v horku trpět, přeji stejné utrpení jaké si prožil,“ řekla dále s tím, že si netroufá odhadnout, jakou dobu byl pes v parnu, které v těchto dnech panuje, v lese přivázaný bez kapky vody.

Tento pes byl uvázaný ke smrku u Václavského rybníku.

V péči dobrých lidí se nalezenec pomalu zotavuje a čeká na svůj další osud. Jak Deníku dále sdělila starostka Přimdy, bude konzultovat s policií, jak dále postupovat a zda případně podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Přivázání psa může být za určitých okolností kvalifikováno jako týrání zvířat.

Na Tachovsku se našel přivázaný pes například v roce 2015 přímo u brány psího útulku v Tachově, tehdy měl pes u sebe známku i vzkaz. V listopadu roku 2010 někdo přivázal dva zdravé psy ke stromu v Máchově Údolí u Stříbra. V lednu 2014 byli nalezeni dokonce dva přivázaní psi, jeden u Nahého Újezdce, další jen o pár set metrů dále u Vítkova.