Dvacet kilometrů silnic třetí třídy na Tachovsku zůstane pro řidiče v případě velké sněhové nadílky obtížně sjízdných.
Správa a údržba silnic Plzeňského kraje, která se o silnice druhé a třetí třídy stará, je nebude udržovat chemickým posypem, prohrnuté pluhem ale nejspíš budou. „Počet komunikací, které na Tachovsku neudržujeme, se dlouhodobě nemění. Jedná se celkem o osm úseků,“ řekl Deníku za SÚSPK hlavní koordinátor pro Plzeňský kraj Jiří Slapnička a vysvětlil, že se jedná o silnice, které vedou do míst, kam je možné se dostat i jinou komunikací, a nejsou tak z hlediska nutnosti průjezdu důležité.

V klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech se uskutečnil koncert partnerských měst.
Klášterní kostel patřil mladým zpěvákům

„Každá v zimě neudržovaná komunikace musí být na začátku a konci označená, aby řidiči byli informováni, že se silnice v zimě neudržuje,“ doplnil.

Přes povinnost silničářů umisťovat informační cedule na neudržované komunikace řeší každým rokem silničáři i hasiči situace, kdy řidiči na neudržovanou komunikaci zajedou a s jejich vyproštěním pak mají plné ruce práce. „Většinou se jedná o cizince, řidiče kamionů; do těchto míst je zavede navigace,“ upozornil Jiří Slapnička a dodal, že vedení Správy a údržby silnic Plzeňského kraje i dalších krajů už více než deset let usiluje, aby se do operačního systému navigace tyto v zimě obtížně sjízdné komunikace zadávaly.

„Řidiči by pak měli možnost se podobným úsekům vyhnout a nedostávali se do nepříjemných situací. Sám ale nechápu, že se nám to nedaří prosadit,“ uzavřel.

Tachovský dětský sbor během své návštěvy absolvoval hned několik koncertů, včetně vystoupení ve videoklipu.
Tachovský dětský sbor zavítal do adventní Vídně

Neudržované silnice v okresu:

Boněnov – Teplá
Výškovice – Dolní Kramolín
Pístov – hranice okresu
Maršovy Chody – Úšava
Labuť – Hošťka
Dlouhý Újezd – ve směru na Žebráky
Nové Domky – Stará Knížecí Huť
Písařova Vesce – Bažantov