Dvacet kilometrů silnic třetí třídy na Tachovsku zůstane pro řidiče v případě velké sněhové nadílky obtížně sjízdných.
Správa a údržba silnic Plzeňského kraje, která se o silnice druhé a třetí třídy stará, je nebude udržovat chemickým posypem, prohrnuté pluhem ale nejspíš budou. „Počet komunikací, které na Tachovsku neudržujeme, se dlouhodobě nemění. Jedná se celkem o osm úseků,“ řekl Deníku za SÚSPK hlavní koordinátor pro Plzeňský kraj Jiří Slapnička a vysvětlil, že se jedná o silnice, které vedou do míst, kam je možné se dostat i jinou komunikací, a nejsou tak z hlediska nutnosti průjezdu důležité.

„Každá v zimě neudržovaná komunikace musí být na začátku a konci označená, aby řidiči byli informováni, že se silnice v zimě neudržuje,“ doplnil.

Přes povinnost silničářů umisťovat informační cedule na neudržované komunikace řeší každým rokem silničáři i hasiči situace, kdy řidiči na neudržovanou komunikaci zajedou a s jejich vyproštěním pak mají plné ruce práce. „Většinou se jedná o cizince, řidiče kamionů; do těchto míst je zavede navigace,“ upozornil Jiří Slapnička a dodal, že vedení Správy a údržby silnic Plzeňského kraje i dalších krajů už více než deset let usiluje, aby se do operačního systému navigace tyto v zimě obtížně sjízdné komunikace zadávaly.

„Řidiči by pak měli možnost se podobným úsekům vyhnout a nedostávali se do nepříjemných situací. Sám ale nechápu, že se nám to nedaří prosadit,“ uzavřel.

Neudržované silnice v okresu:

Boněnov – Teplá
Výškovice – Dolní Kramolín
Pístov – hranice okresu
Maršovy Chody – Úšava
Labuť – Hošťka
Dlouhý Újezd – ve směru na Žebráky
Nové Domky – Stará Knížecí Huť
Písařova Vesce – Bažantov