Zima ještě neřekla své poslední slovo. Sněhové přívaly prakticky zasypaly celý tachovský region. Počasí překvapilo hlavně řidiče.
„Už jsem si nechal vyměnit zimní pneumatiky za letní. Unáhlenost se mi nevyplatila. Hrozně mi to klouže. Teď spěchám do servisu, aby mi tam dali zimní gumy zpátky,“ řekl Jaromír Prause, řidič z Tachova.


Náhla změna počasí překvapila také Jarmilu Kolátorovou ze Stříbra. „S autem jsem nevyjela. Prostě jsem se na silnici za ranní fujavice neodvážila vyrazit. Do práce jsem jela autobusem,“ uvedla.


Silničáři a jejich střediska jsou v plné pohotovosti. „Na nohou jsme od jedné hodiny noční. V terénu je veškerá technika a všechno, co má ruce a nohy,“ informoval Deník Miroslav Sedláček, ředitel Správy a údržby silnic Stříbro.
Největší problémy mají silničáři ve vyšších polohách. „Nejhorší situace je v okolí Milířů. Ale také nižší komunikace nás hodně zaměstnali. V ranních hodinách to bylo nepříjemné hlavně v Tachově a na silnici mezi Tachovem a Planou,“ dodal Sedláček.


Ten řidiče vyzývá k velké pozornosti. „Žádáme je, aby věnovali pozornost našim sypačům a v jejich práci je nijak neomezovali. A také, aby přizpůsobili jízdu stavu vozovky,“ připomněl ředitel.