„Bohužel se nám dosud nepodařilo sehnat dodavatele pro letošní zimní sezonu na velkoodběr elektrického proudu pro zimní stadion. Smlouva se neuzavírá na celý rok, ale vždy jen na část sezony, zde se navíc jedná o nárazové odběry, kompresory běží dle aktuální potřeby v návaznosti na povětrnostní podmínky. To je důvodem, proč nikdo z dodavatelů nemá zájem s námi smlouvu podepsat,“ odpověděl Deníku místostarosta města Karel Lukeš. „Každopádně stále probíhají jednání a věřím, že se podaří dodávky zajistit a dle plánu se skutečně na začátku prosince začne zaledovávat,“ prohlásil místostarosta.

Vloni se bruslilo již v posledním týdnu v listopadu, v letošním roce Rada města Stříbra rozhodla o zahájení provozu až od 1. prosince. „Od chvíle, kdy se spustí chlazení, a nenastanou-li žádné nečekané komplikace, bude trvat vytvoření ledové plochy tak čtyři až pět dní. Samozřejmě musíme předtím odklidit ten sníh, co napadl. Předpoklad tedy je, že bruslit by se mohlo začít v úterý 5. prosince nebo ve středu 6. prosince,“ řekl Deníku správce kluziště Jan Šucha. „Už aby to bylo a nemuseli jsme jezdit hrát až do Tachova,“ říká jeden z hokejistů týmu Rudé Rozety Tomáš Válek.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Dle vyjádření Jana Šuchy by cena pronájmu kluziště měla zůstat stejná jako v uplynulém roce a také vstupné by se nemělo zdražovat. Pro dospělého by tak mělo činit 100 Kč na den, pro dítě od 5 do 18 let a seniory pak 50 Kč. Provoz by měl být dle rozhodnutí rady města ukončen po jarních prázdninách 2024.