Od června totiž ledové kluziště osvětluje zcela nová sada světel. „K výměně došlo v průběhu června. Stará světla byla vyměněna za nové LED svítilny, což s sebou přináší hned několik velkých výhod. Nejspíše tou největší bude větší komfort pro uživatele. Ať už se jedná o hokejisty, krasobruslařky, nebo jen návštěvníky tachovského zimního stadionu, osvětlení plochy je teď opravdu lepší. Další výhodou spíše pro náš je mnohem menší odběr energie, oproti předešlému osvětlení stadionu. LED lampy si berou výrazně méně energie, ale přitom svítí mnohem lépe,“ řekl Deníku na téma nového osvětlení zimního stadionu v Tachově místostarosta Petr Vrána.

Již od minulého týdne mohou nové osvětlení ohodnotit návštěvníci ze strany veřejnosti, stejně jako krasobruslařky. Především veřejnost se ve většině případů shodne, že nové osvětlení bylo na tachovské ledové ploše již opravdu potřeba. Největší zátěžovou zkoušku ovšem projde až v dalších dnech. Již od včerejšího dne totiž zimní stadion využívají stovky mladých hokejistů a podobná akce je připravena i v průběhu rychle se blížích Husitských slavností.

Co se investice týče, městu se povedl další zajímavý krok. Prvotní investice totiž nestála nic. „Celková částka výměny se pohybuje kolem dvou milionů. Podařilo se nám ale financování metodou EPC. Což znamená, že prvotní investice město nestála nic a nyní dojde k měsíčním splátkám. Myslím si, že se nejedná o vůbec špatné řešení,“ dále dodal tachovský místostarosta.