Přestože od voličů z tohoto města získala 1047 hlasů. To je více, než získal kdokoli ze stran TOP 09, ODS a KDU–ČSL, které ovšem v řadách zastupitelů města Tachova své členy mají. Podle Báčové je na vině diskriminační volební systém. „Když dáte hlas straně, dostane sice jeden hlas každý kdo je na kandidátce, ale straně dostane jen jeden hlas. V případě, že si vyberete napříč kandidátkami, strana dostane hlas za každého, koho jste vybrali. Například pět vybraných kandidátů z jedné strany se rovná pět hlasů pro stranu,“ vysvětlila princip počítání hlasů Báčová. „Nezávislý kandidát tak nemá šanci,“ dodala neúspěšná kandidátka. Přesto považuje zisk tolika hlasů za svůj úspěch.

Fakt, že způsob hlasování u komunálních voleb je nespravedlivý vůči nezávislým osobnostem a nadržuje politickým stranám, připustil i poslanec parlamentu za Tachovsko Václav Votava. „Pokud člověk kandiduje sám za sebe, je při přepočtu hlasů znevýhodněn. Myslím si, že tento systém není v tomto smyslu spravedlivý. Komunální politika by měla být více o osobnostech, aby pracovali ve prospěch občanů,“ řekl Votava. Přesto v poslední době nezaznamenal v parlamentu nějaké snahy o změně tohoto volebního systému. „Ne, o žádných připravovaných změnách nevím. I když bych se nějaké úpravě nebránil, návrh bych podpořil,“ uvedl dále poslanec.

I přes svůj volební neúspěch zůstala Báčová optimistická. „Ještě jednou děkuji všem za projevenou důvěru. Pokusím se nezklamat přestože vím, že to bude velice těžké,“ dodala na závěr Anna Báčová.