VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Život v panelácích: spokojení sousedé

TACHOVSKO - V panelácích na Tachovsku žije podle představitelů obcí a měst velké množství obyvatel

5.2.2008
SDÍLEJ:

Sídliště Rapotín.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Ve všech větších městech a obcích jsou dvě i více sídlišť. Například v Tachově, Plané a Stříbře jsou sídliště tři, v Boru dvě. Průměrné stáří sídlišť se pohybuje okolo třiceti, až čtyřiceti let. Tachovské sídliště Západ je ale staré už více než padesát let.

Podle zástupců bytových družstev se domy průběžně opravují. Například v Tachově postupně rekonstruují výtahy, některé paneláky mají nové fasády včetně zateplení, případně se dávají nová okna.

I sousedé se mezi sebou vesměs nehádají, chovají se slušně, neničí majetek, samozřejmě jsou i domy, kde jsou nájemníci nepořádní. ,,Je pravda, že máme domy, kde jsou na sebe lidí nepříjemní, různě se obtěžují. Někdy je lze a někdy je nelze usměrnit, oni sami si musí uvědomit, kde bydlí. Existují však i samosprávy, kde je vše v pořádku. Obecně v Tachově platí, že jaká je samospráva, takoví jsou lidé a od toho odvíjející se pořádek. Ale když to zhodnotím, úroveň družstva je dobrá,“ řekl Deníku předseda Stavebního bytového dřustva Tachov Jan Polák.

V Plané mají podobné zkušenosti, ale objeví se i opravdové výjimky, lidé si dokáží vyjít vstříc. ,,Mezidlidské problémy jsou všude, když byl nějaký konflikt mezi lidmi, vždy se dokázali dohodnout, samozřejmě, jsou i nájemníci, se kterými jsou problémy, ale to je všude, nemáme větší problémy. Ve své spávě máme k dnešnímu dni 265 bytů,“ uvedl statutární zástupce Plánských služeb Jan Veselý.

Někteří občané mají s bydlením spjaté historky. ,,Když sousedům prasklo topení, tak se všichni ostatní sousedi seběhli, dávali své kýblíky, nejhorší na tom bylo, že to bylo ve dvě ráno. Bydlení v paneláku má své světlé i tmavé stránky. Sousedé vám dost často pomohou, když máte nějaký problém, ale bydlela jsem i v domě, a to bylo lepší, byla tam zahrada a větší klid,“ bilancuje obyvatelka domu ve Fučíkově ulici v Plané Michaela Vitušková.

Ve Stříbře mají stejné zkušenosti s nájemníky jako v Tachově a Plané. Letos budou i zateplovat. ,,Vesměs se zatepluje a obecně zušlechťuje, všechno je v naprostém klidu a normálu, ani mezi lidmi to nijak nejiskří, vše je v pořádku,“ řekl správce bytových domů Stříbro Josef Slíva.

Josef Holek

5.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení