Soutěže se zúčastnilo celkem šestnáct škol z celého Tachovska, kdy v 1. mladší kategorii soutěžilo 14 čtyřčlenných družstev a ve starší kategorii pak 10 družstev. Domácí tak měli velmi silnou konkurenci a snažili se obhajovat své předešlé úspěchy, vloni se dokonce dostali na mistrovství Evropy do Vídně.

Mladí soutěžící museli dobře znát testy ze silničního provozu, zdravovědu a také předvést jízdu zručnosti. "Dost jsem teď trénoval, na této soutěži jsem už poněkolikáté. Vloni bylo naše družstvo třetí, tak doufáme, že letos také nějaký úspěch bude," uvedl Josef Kopf ze 7.A ze stříbrské školy z Mánesovy ulice.

Za Kladruby soutěžil Michal Varga. "Test nebyl moc těžký, ale vím, že tam mám chybu, popletl jsem značku a špatně označil nejvyšší rychlost za opačnou, tedy nejnižší. Uvidím, jak to dopadne. Máme v Kladrubech také hřiště, takže trénovat je kde," řekl kladrubský účastník.

Kolen 13 hodiny odpolední bylo jasno. V obou kategorií suverénně zvítězili černošínští školáci a mezi lidmi se hned neslo: Naše zlatá Naděnka a její děti. V první kategorii pak byli druzí žáci ze ZŠ z Mánesovy ulice ve Stříbře a třetí Kladruby. Ve starší kategorii si to města prohodila, na druhém byly Kladruby a na třetím Stříbro, ovšem ze ZŠ z Gagarinovy ulice.

"Naše družstva si vedla výborně, dokonce někteří měli nulový počet trestných bodů, což je úžasné. Musím poděkovat všem pořadatelům, účastníkům a hlavně i našim vítězům," usmívala se šťastná Naďa Pézlová, která dopravní kroužek v Černošíně vede a maximálně se dětem věnuje.

Ve vítězném družstvu byl i desetiletý Ondřej Petrovič. "No, nebyl jsem si ve všem jistý, například vím, že jsem něco opomněl ve zdravovědě. Testy byly v pohodě, jízda zručnosti podle značek, to bylo horší, ale nakonec do celkově dopadlo dobře," vyprávěl Petrovič.

Martina Sihelská