Do soutěže organizované Základní organizací Českého svazu včelařů v Kladrubech se společně s mladými včelaříky z obou domácích kroužků zapojilo celkem 28 účastníků ve dvou věkových kategoriích. Šestnáct soutěžících poměřilo své znalosti a dovednosti v kategorii mladších, kde soutěží děti do páté školní třídy. V kategorii starších, od šesté do deváté třídy ZŠ, se utkalo dvanáct soutěžících. „Každý mladý včelař musel v soutěži projít testem včelařských znalostí, praktickou částí, ale také znalostí botaniky, včelařských pomůcek a musel také předvést zkušenosti z práce s mikroskopem včetně vyhodnocování sledovaného vzorku,“ vysvětlil průběh soutěže František Med, předseda ZO ČSV v Kladrubech.

Velkými fanoušky a pozorovateli soutěžících byli mimo jiné také čestní hosté, mezi něž patřila starostka Kladrub Hana Floriánová, předseda OV ČSV Oldřich Dvorský, jednatel OV ČSV Petr Zítka a místostarosta Stříbra Karel Lukeš, který sám patří mezi majitele několika včelstev.

Stačila chvilka nepozornosti, nedání přednosti v jízdě a dopravní nehoda zkomplikovala jízdu řidičům v Boru na část pondělního dopoledne.
Řidič nedal v Boru přednost v jízdě, v druhém voze byli po nehodě dva zranění

„Chtěli bychom opravdu moc poděkovat všem sponzorům, bez nichž by se tato zajímavá a pro děti přínosná akce nedala uskutečnit,“ řekla jedna z vedoucích kladrubských kroužků Pavla Kovaříková. Díky dle jejích slov patří také organizátorům jak z řad dobrovolníků místní včelařské organizace, tak i pedagogických pracovníků ZŠ Kladruby, dále pak Městu Kladruby, vedení základní školy za velmi vstřícný přístup a pomoc s organizací soutěže a také zdejším kuchařkám, které pro soutěžící a jejich doprovod připravili vynikající oběd.

„První dva z kategorie starších, Lukáš Loukota (VKM Stříbro - Včelaříci) a Eva Hradilová (VKM Kladruby), postupují do celostátního kola v Nasavrkách, které se koná od 9. do 11. června,“ dodala závěrem druhá vedoucí Miloslava Junková.

Při rybářských závodech v Lázu brali kapři a karasi. Vítězný součet Jindřicha Zábrany činil 474 cm.
V Lázu tahali kapry a karasy, součet úlovků vítěze činil skoro pět metrů

Výsledky

mladší kategorie

1. místo Antonín Čechura (VKM Kladruby)
2. místo Mariam Badawy (VKM Stříbro - Včelaříci)
3. Místo Matěj Bouzek (VKM Kladruby)

starší kategorie

1. místo Lukáš Loukota (VKM Stříbro - Včelaříci)
2. místo Eva Hradilová (VKM Kladruby)
3. místo Petr Bareš (VKM Stříbro - Včelaříci)