Stal se jím Stanislav Cetl ze Stříbra, který byl výhrou zaskočen a potěšen. "Vůbec jsem to nečekal, vždyť v soutěži byly snímky z celé republiky a bylo jich 1460. Opravdu mě výhra moc překvapila a dokonce jsem ještě s jedním snímkem získal i šesté místo," řekl nám vítěz ze Stříbra, který do celostáního klání přihlásil tři fotografie. "Vlastně jsem o soutěži ani nevěděl, to mi řekl tchán, a trochu mě tím popostrčil, abych to zkusil," dodal Stanilav Cetl.

Na předávání cen na letiště CAVOK v Příbrami s ním jela i manželka Jana. "Úplně jsem plakala dojetím, jak ta slavnostní atmosféra na mě dolehla," přiznala se paní Cetlová. "Manžel se fotografování věnuje spoustu let, má za sebou řadu výstav, teď právě jedna s názvem Zastaveníčka začíná ve stříbrské galerii U Rybiček," prozradila nám Jana Cetlová.

To nám fotograf ihned potvrdil. "Ano, právě instalujeme výstavu, vernisáž proběhne 19. února od 18.00 hodin a výstavu si můžou zájemci prohlédnout ve všední dny až do poloviny dubna. Návštěvníci tam uvidí snímky obyčejných všedních věcí, které jsou denně kolem nás, ale my je ani nevnímáme," nastínil téma výstavy fotograf Stanislav Cetl.

Starosta města Stříbra Miroslav Nenutil může být právem na své občany hrdý. Město výborně reprezentují i sportovci jako například cyklokrosař Zdeněk Štybar, fotografové jako Iva Pelcová, která se dostala na výstavu až do Francie či studenti zdejších škol, příkladem můžeme uvést Veroniku Šímovou, která jako jedna z pěti evropských studentek získala šanci vyzkoušet si parabolický let v Americe.

Vítězný snímek

Teď řady úspěšných občanů Stříbra doplňuje i Stanislav Cetl. "Standovi upřímně blahopřeji, vím moc dobře, že je výborným fotografem a jistě si své vítězství zasloužil. Jeho snímky dobře znám, neboť nám spolu s místním fotoklubem zajišťuje bohatou fotodokumentaci různých akcí, a to že se i neustále zapojuje do různých výstav, jistě svědčí o jeho profesionalitě," chválí stříbrského fotografa i starosta Miroslav Nenutil.

My jen dodáme, nezapomeňte se přijít podívat na výstavu do galerie U Rybiček ve Stříbře, která je přístupná každý všední den. Některé z fotografií si můžete prohlédnout i na www.fotocetlyk.cz