Výsledky soutěže Zlatý mamut, kterou pořádá Archeologický ústav Akademie věd ČR ve spolupráci s dalšími subjekty, byly vyhlášeny tento týden a Archeopark získal hlavní cenu. „Je nám ctí, že jsme se na tomto projektu mohli podílet,“ řekla Deníku ředitelka tachovského muzea Jana Hutníková.

Zmíněný projekt se uskutečnil v letech 2017 až 2019 a některé jeho výstupy budou pokračovat i v dalších letech. Hlavními partnery byl bavorský spolek Via Carolina a Západočeská univerzita v Plzni, vedle tachovského muzea se na něm podílely ještě další vzdělávací instituce. Jeho součástí byly přednášky, workshopy, výstavy, stavba archeocentra v Historickém parku Bärnau a stavba Dvorce Karla IV. Tyto aktivity byly určeny pro laickou i odbornou veřejnost a většinu z nich hostilo právě Muzeum Českého lesa. „V rámci projektu se u nás konalo devět workshopů s účastí 640 žáků, 14 přednášek pro celkem 362 posluchačů a tři výstavy vidělo 2461 návštěvníků,“ uvedla Hutníková.

Fotbalisté FK Tachov v neděli prohráli v I.B třídě na hřišti Sokola Postřekov z domažlického okresu 1:2, a tak byla na pátém řádku Tip ligy správným tipem jednička.
Ze sedmičky šestnáctibodových vyhrál Jaroslav Kolesa mladší