V době od 4. ledna do 5. ledna letošního roku vnikl dosud neznámý pachatel nezajištěnými dveřmi do domu ve Stříbře, v Bezručově ulici. Zloděj z domu odcizil dámskou kabelku s peněženkou, ve které se nacházela finanční hotovost, občanský průkaz, karta pojištěnce a platební karta. Lupič odcizil věci v hodnotě 2 100 korun. „Stříbrští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ sdělila nám tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Jersáková.

K obdobnému případu došlo ve Stříbře i v noci z 5. na 6. ledna. Tentokrát si zloděj vyhlédl dům v Partyzánské ulici. Do suterénu domu vešel nezajištěnými dveřmi, odkud pokračoval dál do obytné části domu. Z kuchyně pak ukradl dámskou kabelku s peněženkou, ve které se nacházely osobní doklady, finanční hotovost ve výši 200 korun a platební karta. Dále si z domu odnesl pánskou peněženku, ve které byla finanční hotovost ve výši 600 korun, karta pojištěnce a platební karta.

To však zloději nestačilo, a tak si z obývacího pokoje ještě odnesl notebook a fotoaparát. „Neznámý pachatel tímto svým jednáním způsobil škodu na odcizených věcech ve výši více než 24 000 korun. Stříbrští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání hned několika přečinů, a to porušování domovní svobody, krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ sdělila nám mluvčí Jersáková.

Policisté v obou případech po neznámém pachateli a odcizených věcech intenzivně pátrají. „Zároveň doporučují, aby si lidé dávali pozor na své věci a dostatečně si zajišťovali své domy a byty. K tomu uvádí několik rad. Pořiďte si odolné vstupní dveře s kvalitním zámkem, vložkou a štítem, které jsou odolné proti rozlomení, prokopnutí, odvrtání a vysazení. Podobně zabezpečte i okna a další otvory, kterými by se mohl zloděj snadno dostat dovnitř. Například sklepní okénka a zadní dveře. Mechanické zabezpečení je vhodné doplnit zařízením s elektrickou signalizací.U­zamykejte společné prostory jako sklepy, kočárkárny apodobně. Nezapomeňte si své domy a byty uzamknout, a to i v případě, že jdete jen do sklepa nebo k sousedce na návštěvu. Zamykejte se ale i přes noc. Jsou známy případy, kdy zloděje neodradí ani to, že v domě někdo spí,“ vzkazují policisté.