Šikulové. Tak by se dali v uvozovkách označit dva mladí muži, kteří se vydali v polovině února krást do jedné budovy ve stříbře. Policistům se nyní podařilo vypátrat, kdo v objektu způsobil sedmdesátitisícovou škodu, když zloději po krádeži myčky nechali vytékat vodu.

„Z protiprávního jednání policisté podezírají dva muže ve věku 26 a 24 let ze Stříbra," uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.
Pachatelé měli podle policejní zprávy vylézt na střechu garáží, odkud následně přelezli na střechu jednoho neobydleného, částečně komerčně užívaného, domu. „Střešním vikýřem vnikli na půdu, kde překonali uzamčené protipožární dveře vedoucí do prostor bývalého restauračního zařízení," popsala mluvčí cestu pachatelů.

Z bývalé restaurace odcizili digitální váhu a mycí přístroj na sklenice, který vytrhli od přívodu vody. „V důsledku toho začala ihned vytékat voda z přívodního potrubí. Protože podezřelí neudělali nic proto, aby vodu zastavili, byla vytopena bývalá restaurace a následně i obchod nacházejícího se v přízemí domu," uvedla Jiroušková.

Dvojice mužů tak svým jednáním způsobila škodu na odcizených věcech za více než 2300 korun.
Mnohem větší škodu ale zloději způsobili vytopením domu. V tomto případě vyčíslili policisté škodu na bezmála 70 tisíc korun.
„Minulý týden stříbrští policisté sdělili oběma mužům podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci," informovala policejní mluvčí.