Navíc na něj poukazovali občané, kteří na náměstí Svobody bydlí. Letošní oslavu Silvestra se tak rozhodla radnice přesunout na Bohušův vrch. Navíc se nebude konat 31. prosince, ale o den déle. Tuto informaci vyvěsilo město i na sociální síti.

„Planá no, Silvestr bez ohňostroje,” píše Kamie Dzubová. „Většině Plánských zůstává nad tímto rozum stát. Proč měnit zásadní tradice našeho města? Proč se nemůžeme letos sejít o půlnoci posledního dne v roce v hojném počtu na náměstí a lomit svou páteř, aby jsme společně shlédli barevnou show na obloze? Kolik z nás se 1.1. po bujarých oslavách příchodu nového roku vydá v podvečer na rozhlednu, kam nevede bezpečná a osvětlená cesta?” ptá se Zuza Kohoutová.

„Taky mi Silvestr na náměstí bude chybět. Chodili jsme s dětmi popřát si do nového roku i se známými. Bylo to fajn! Tak mi nezbývá, než u Vietnamců pustit litránek až dva a udělat si svůj ohňostroj. Možná, že kdybychom to odpálili na náměstí všichni hromadně, tak by to bylo taky veliké,” vyjádřila se Veronika Chroustovská.

„Chtěl bych vidět ty v uvozovkách lidi, co vymysleli ohňostroj 1.1. My to tak chceme, tak to tak bude, že? A jak to chce většina obyvatel Plané nikoho nezajímá,” konstatuje Vlada Vaněček.

Opačný názor ale přirozeně zastává radnice.

„Odpovídá vám jeden z těch lidí v uvozovkách: Váš názor nás zajímá, stejně jako nás zajímají názory těch lidí, kteří si myslí něco úplně jiného než vy. Na Facebooku se pohybuje pouze určitá vrstva lidí, a jiní kdo na Facebooku nejsou si myslí třeba něco úplně jiného a sem se to nedostane, ale to pro mne ještě neznamená že Planou jde jednotný hlas: Chceme ohňostroj 31.,” odpověděl místostarosta Pavel Nutil, který navíc přidal mapku Plzeňského kraje, kde se budou oslavy nového roku konat taktéž až 1. ledna. Jsou to například Stříbro, Kladruby, Domažlice, Dobřany nebo Klatovy.

Konání akce v termínu už vzala na vědomí i městská rada. Vyslechla si totiž důvody, které vedení města vedly k onomu přesunutí. Jsou jimi hlavně větší důstojnost, pěkné prostředí dominanty města, příjemná sváteční procházka, bezpečnost volného prostoru a samozřejmě zmíněný ohled na obyvatele náměstí.

Pokud se na situaci nic nezmění, bude ohňostroj odpálen v 18 hodin.