Se stížností se manželé obrátili na zastupitelstvo a radu města Přimdy, kam Újezd spádově patří. „Kromě toho, že nás neustále obtěžuje zápach divokých prasat a koz, musíme často na naší zahradě nahánět divoké králíky. Srna, která překousala plot, nám dokonce okousala tůje a okrasné keře,“ poukazuje Eduard Elgr. „S panem Vondráčkem, který zookoutek provozuje, neexistuje domluva,“ dodal.

Josef Vondráček se tomuto nařčení brání. „Že si sousedi na mně stěžují, už jsem ve vesnici slyšel. V této souvislosti se mnou z rodiny pana Elgra ale nikdo nehovořil. Nechápu, proč o tom mluví za mými zády. Navíc, kromě jeho rodiny, co se zookoutku týče, si nikdo na nic nestěžuje,“ řekl Deníku.

Uznává, že k útěku zvířat občas dochází. „Už jsem postavil nový plot. Ten ale nechrání sousedův pozemek. Když neví, jak se má chovat, nechápu, proč bych to měl dělat já,“ dodal Vondráček.

Elgrovi zároveň poukazují, že zámysl vybudovat zookoutek s nimi nikdo neprodiskutoval. „Nikdo nás neinformoval, že v naší blízkosti vyroste zoologická zahrada,“ tvrdí manželé.

Do Újezda se rodina Elgrových přistěhovala před čtrnácti lety. Zookoutek v obci stojí jedenáct let. „Před tím nám nevadil. Hrozné je to právě v poslední době,“ tvrdí Eduard Ergl.

Tomu se Josef Vondráček usmívá. „Za zády mají kravín. Zápach z něj jim nevadí. Tomu nerozumím,“ podotkl.

„Pokud vznikne nějaký další problém, jsem připravený zookoutek v Újezdě zrušit a přestěhovat. Prostory na to jsou,“ řekl provozovatel.

Námi dotazáným obyvatelům provoz malé farmy nevadí. „Žijeme na vesnici a k venkovu dobytek patří. Nebudeme ho přece mít doma,“ shodli se.

Zookoutek navíc plní výchovné účely. „Pozorovat zvířata k nám jezdí děti celý rok,“ poukázal Vondráček.

Městská rada Přimdy se stížností Elgrových bude zabývat.

„Vyvoláme místní šetření, na které pozveme obě zúčastněné strany,“ uvedl starosta města Miloslav