Zdejšímu publiku se představil dětský sbor Coral dos Canarinhos z brazilského města Petropolis pod vedením sbormistra Marca Aurélia Lischta. Jihoamerický soubor byl na několik dní hostem Tachovského dětského sboru, kterému tímto oplatil jeho návštěvu. Po večerním koncertě, který končil po osmé hodině večer, byl sbormistr trochu unavený, zato očividně spokojený s výkonem jeho svěřenců.

Vidím, že jste dnes měli dlouhý a perný den. Co všechno jste stihli?

Dnes jsme si udělali výlet do Plzně. Navštívili jsme zdejší podzemí a také věž. Prostředí podzemí na nás velmi zapůsobilo. Bylo také pro nás nové dozvědět se, jak tady lidé žili ve středověku. Nic podobného jsme nikdy neviděli. Pak následovala odpolední zkouška a večerní koncert.

Jak se vám večer zpívalo?

Mně se to moc líbilo. Atmosféra byla velice upřímná.Myslím, že se nám koncert opravdu povedl a lidé to cítili a ocenili. Jsme jim za to vděční.

Vy osobně už jste Tachov v minulosti navštívil. Nyní jste tady podruhé. Budete se chtít sem ještě vrátit, jak se říká do třetice všeho dobrého?

Docela určitě. Lidé jsou zde velice sympatičtí. Člověk se tady může zabavit a vládne tu i přátelská atmosféra.

Tachov navštívil váš sbor v rámci evropského turné. Které země jste navštívili?

Turné jsme začali v Německu ve čtyřech různých městech. V české republice koncertujeme v Mariánských Lázních a právě Tachově. Ještě nás čekají dvě města v Rakousku, Vídeň a Salzburg. Dohromady budeme na cestě čtrnáct dní.

Jaké jsou plány vašeho sboru do budoucna?

Zhruba za dva roky bychom chtěli podniknout cestu do Spojených států amerických. Tam bude ve Washingtonu velké setkání pěveckých sborů. Kdyby nám to vyšlo, chtěli bychom při té příležitosti navštívit ještě Kanadu. To je náš největší projekt v blízké budoucnosti.

Jak dlouho vedete tento sbor?

V jeho čele sboru stojím už třináct let. V tomto sboru působím už dlouho. Jako malý kluk jsem zde zpíval. Poté jsem s ním spolupracoval coby pianista.

Hudební vzdělání jste prý získal i v sousedním Německu. Jaké další školy jste studoval?

Studoval jsem církevní hudbu ve Frankfurtu nad Mohanem. Nejprve jsem ale učil hru na klavír a varhany v Rio de Janeiru.

Co byste popřál oběma sborům. Tachovskému i vašemu?

Určitě by to bylo, aby děti stále zpívaly s radostí, protože zpěv je balzám pro duši. Aby jim stále vydržela jejich motivace. Zpěv je jedna z věcí, která dokáže nejlépe přenést pocity a náladu. Protože zpěv vychází z duše a ze srdce.