Srnu s otevřenou zlomeninou zadního běhu našla paní venčící psa v zahrádkářské kolonii v Tachově. Zraněné zvíře bylo uvězněno v jedné z místních soukromých zahrad, kam se dostalo korytem potoka pod plotem. „Společně se sousedem kontaktovala paní majitele pozemku, abychom tam mohli vstoupit,“ řekl Karel Bobál ze Záchranné stanice živočichů ve Studánce, který byl na místo přivolán. „Navštívil jsem veterináře, protože zraněná srna byla apatická a prochladlá,“ nastínil další vývoj situace.

Ochránce zvířat pak volal lesního hospodáře a řekl, že mu srnu předá živou. „Aby on zabezpečil vše potřebné. To odmítl z důvodu, že nemá k dispozici auto a že prý za chvíli zpět zavolá,“ dodal Bobál. Protože hospodář nevolal, byla trpící srna utracena. „Volal jsem hospodáři, že pošlu fakturu, ale to on odmítl,“ podivil se ochránce zvířat s tím, že někdo musí uhradit náklady na veterináře a kafilérku.

Protože jde o srnu, problém by měl řešit vždy ten, kdo na daném území vykonává myslivecké právo. V tomto případě Myslivecké sdružení Poštolka Halže. To Deníku potvrdil myslivecký hospodář Zdeněk Pokorný s tím, že ale platit uvedenou fakturu od Bobála nehodlá. „Pan Bobál mi sice volal, ale má smůlu. Se zvěří manipuloval, a to se nesmí,“ konstatoval Pokorný. Podle hospodáře udělal ochránce chybu tím, že srnku odvezl k veterináři. „To není jen tak usmrtit srnu. Protože teď není doba lovu a musím si vyžádat povolení k usmrcení,“ reagoval myslivecký hospodář. Pro případné další nálezce zraněných srnek má radu: „Protože mnohdy lide nevědí telefonní číslo na myslivce, ať tedy zavolají na policii. Ti už nás budou kontaktovat. To je jediný správný způsob oznámení takového případu.“

Ochránce žádné pochybení nevidí, tvrdí že jednal, jak mu ukládá zákon. „Museli jsme zvířeti poskytnout pomoc. Bylo ale ve špatném stavu, tak veterinář doporučil utracení a nemohli jsme čekat s vyčerpanou a zraněnou srnou až někdo přijede. Navíc jsem hospodáři nabízel, že mu zvíře přivezu k němu,“ popsal situaci Bobál.