Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zrušení fóra se řadě lidí nelíbí

Tachov – Diskusní fórum zrušilo na svých oficiálních internetových stránkách město Tachov. S tímto krokem řada občanů, jak se vyjádřili v diskusi na webových stránkách Deníku i v redakční poště, nesouhlasí.

30.3.2011
SDÍLEJ:

Starosta Ladislav Macák.Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Své připomínky tak mohou lidé napsat do rubriky Napište nám, kde odpovídají na dotazy příslušní pracovníci městského úřadu.

„Diskuse byla zrušena, je možné jenom poslat dotaz úředníkovi a ten snad odpoví. Už není možné veřejně sledovat, jak se řeší problémy v Tachově, už se to stalo jenom tajemstvím mezi tazatelem a úředníkem,“ vyjádřil se elektronickou poštou Deníku k tématu Josef Vyskočil.

„Myslím, že k tomuto tématu mělo město na svých stránkách vyzvat k diskusi ještě předtím, než to zrušilo,“ uvedl dále. „Ale to by hrozilo, že velká část občanů by byla proti, tak se jich neptali. Diskuse měla význam, i když tam někdo přispíval anonymně. Veřejným sledováním diskuse o problémech dovědělo víc lidí, objevilo se víc názorů na řešení a hlavně – úředníci museli alespoň reagovat, když už ne konat,“ doplnil Vyskočil.

Občané podle něj ztratili možnost sledovat reakce funkcionářů města a tím také možnost reagovat, přidat se, nebo oponovat.

Několik názorů se objevilo také na internetových stránkách Tachovského deníku. „Ona se kritika špatně poslouchá, tak raději nebudeme poslouchat vůbec a odpovíme jenom na to, na co budeme sami chtít odpovědět. Ačkoliv uznávám, že někteří přispěvatelé jsou opravdu zralí pro Chocholouška,“ vyjádřil se pisatel, který se označil jako Václav.

„Přijde mi to unáhlené. Je pravda, že někteří diskutující měli spíše než o debatu zájem o konfrontaci, což mohlo někoho odradit. Ovšem spíše než zrušení bylo načase učinit rekonstrukci fóra. Třeba i zavést povinnou registraci účastníků pod pravými jmény, ale zároveň přidat nějaký benefit. Tohle je krok zpět. Přesto věřím, že se diskuze na stránky města znovu vrátí a doufám, že bude fungovat lépe,“ napsal Honza Straka.

Krok města obhájil pisatel, který se označil jako M_k. „Radnici chápu, internet je báječná věc, ale také plná ohromného množství balastu a různých pseudonymníků. Dost dobře mi není jasný mechanismus, kterým zajistit, aby na diskuzních fórech lidé vystupovali pod svými pravými jmény. Pokud by měl fungovat přes nějaké přidělené heslo od úřednice magistrátu, která by žadateli před tím prolustrovala občanku, tak možná prosím. Ale pak můj odhad účasti na takovém diskuzním fóru se blíží jednotkám kusů diskutérů. Forma, jakou teď radnice zvolila, mi přijde jako rozumný kompromis,“ uvedl.

Radnice uvažovala podle starosty Tachova Ladislava Macáka o zrušení webové diskuse už delší dobu. „Převažoval názor diskusní fórum zrušit, pak jsme se domluvili, že je necháme běžet. Ale když se tam začaly řešit soukromé věci, které se města vůbec netýkaly, k otázce zrušení jsme se vrátili. Dokonce hrozila žaloba na město za něco, co se města vůbec netýkalo,“ řekl Deníku Macák.

„Diskusní fórum na stránkách města nebylo určeno na praní soukromého prádla. Teď, do nové rubriky Napište nám, chodí konkrétní dotazy, které by jinak na fórum možná ani nechodili,“ uvedl dále.

Představitelům města vadila na fóru především anonymita, za kterou se řada dopisovatelů skrývala. Ke konkrétním problémům pak chodilo velmi málo příspěvků. „Vyzvali jsme například spoluobčany k debatě o poplatcích za psy. Ale přišel pouze jeden jediný názor,“ vysvětlil Macák.

Zrušení diskusního fóra a jeho nahrazení rubrikou Napište nám zatím není konečným řešením. „Je to krok, kterým chceme zabránit praní soukromého prádla, chceme zabránit tomu, aby město bylo popotahováno po soudech kvůli věcem, které se ho netýkají,“ dodal starosta.

Autor: Jiří Kohout

30.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení