Na zrušený obchod upozornili Deník čtenáři. „Co to Jednotu Tachov napadlo, že likviduje po letech zaběhnutou prodejnu ovoce a zelenina v Boru? Informujte nás, proč se tak děje v novinách, prosím,“ napsal na redakční e–mail čtenář, který se podepsal jako Pepa.

Předseda tachovské Jednoty připustil, že prodejna zaběhnutá bývala. „Ano, prodejna je sice zaběhnutá, ale družstvu v poslední době nic nenese. Za celý loňský rok jsme z této prodejny měli minimální zisk a čísla z počátku letošního roku byla ještě horší. Nemůžeme si proto dovolit její další provoz,“ uvedl předseda spotřebního družstva František Bucha.

Podle předsedy je v centru Boru dalších šest prodejen různých provozovatelů, které nabízejí sortiment ovoce a zeleniny. „O nabídku tohoto zboží tedy spotřebitelé ochuzeni nebudou. Uvažovali jsme ještě o tom, že základní druhy ovoce a zeleniny bychom umístili do naší velké prodejny na borském náměstí, ale zatím to tak nebude,“ dodal Bucha.

V uzavřeném obchodu nakupoval pravidelně také Miloslav Václav z Boru. „Chodil jsem sem pravidelně, ale ještě víc moje matka. Je to možná škoda, že se prodejna musela zavřít, ale zeleninu i ovoce si můžeme koupit u několika jiných prodejců na náměstí, takže tolik to zase nebolí,“ řekl Deníku Václav.

Podle předsedy Jednoty bude obchod pronajat, zatím jsou evidováni dva až tři zájemci. V poslední době pracovala v obchodu jedna prodavačka. „Její další uplatnění řeší v současné době naše personální oddělení,“ uvedl předseda.

Jednota Tachov provozuje třicet prodejen, převážně na Tachovsku, ale také v jiných částech západních Čech – například v Kynžvartu, nebo na Rokycansku. Rušení dalších obchodů se podle Buchy zákazníci zatím nemusejí obávat. „I když současná expanze prodejních řetězců do Tachova je na výsledcích našeho družstva znát,“ uvedl předseda Jednoty.