Předchozí
1 z 9
Další

MÍŠA

MíšaMíšaZdroj: archiv útulku U Šmudliny

Míša je 11-letý kříženec jezevčíka, který se do útulku dostal po úmrtí majitele. V domku se zahrádkou byl rozmazlován jako jedináček, miloval volnost pohybu, ale nocovat chodil do tepla svého pelíšku v domku. Pokud mu projevíte respekt a budete s ním vycházet v dobrém, určitě se vám odvděčí spoustou společných veselých zážitků. Domov hledá opět v domečku se zahrádkou, bez malých dětí a dalších psů. Na kočky není zvyklý. I přes svůj věk je vitální a zdravý. Smutek zažil nejen při ztrátě svého milovaného páníčka, ale také již díky nepodařené adopci. Pokud máte slabost pro trochu nevrlé jezevčíky, je Míša přesně pro vás.

MíšaMíšaZdroj: archiv útulku U Šmudliny

MAX

MaxMaxZdroj: archiv útulku U Šmudliny

Max je asi 8 měsíční kříženec staforda, v útulku je od poloviny dubna letošního roku, kdy ho sem dovedla městská policie. Pomocníci z řad dobrovolných venčitelů ho milují, patří mezi jejich nejoblíbenější společníky na procházky. Raději než byt by tohle osmadvacetikilové štěně uvítalo rodinu s rodinným domem, kdy by si tedy přál i pelíšek na noc mít uvnitř budovy. V případě, že byste se rozhodli vzít si Maxíka do bytu, počítejte s tím, že je to stále hravé štěně plné energie, které je třeba nějak zaměstnat. Je vyrovnaný, soustředěný a určitě je vhodný do rodiny jak k dětem, tak k jiným zvířatům. Podmínkou adopce je kastrace do 6 měsíců od podpisu smlouvy.

MaxMaxZdroj: archiv útulku U Šmudliny

TAMI

TamiTamiZdroj: archiv útulku U Šmudliny

Fenka Tami je cizinka. Pochází až z útulku v Rumunsku, odkud byla převezena legálně do azylu v Německu. Vlastní doklady o legálním převozu zvířete přes hranice. Do tachovského útulku se dostala z německého útulku po nezdařilé adopci v příhraničí. Za tři roky svého života zažila leccos. Je to asi čtvrtmetrákový kříženec. Tami je mazlivá, chytrá, vnímavá, hravá a i přes vše, co ji už v životě potkalo, stále veselá. Chová se tak pouze ve společnosti lidí, které v útulku zná. Vůči cizím lidem je extrémně plachá, bojí se neznámých věcí, zvuků. Miluje „gaučing“, ale pokud dostane šanci, ráda vyrazí na procházku. Vzhledem k jejím strachovým zkratům a lovecké vášni, musí být mimo domov dobře zabezpečená na vodítku, na kterém však chodí precizně. Hledá zodpovědnou rodinu s domečkem a zahrádkou, která jí poskytne spaní doma, domek by měl být mimo centra velkoměst. O davy lidí v ulicích, kolony aut, ani bydlení v paneláku opravdu nestojí. Určitě dá přednost klidné rodině bez křiku, maličkých dětí a hádek. Hygienické návyky má a v době samoty nic neničí. S jinými pejsky vychází, ale potřebuje dostatek času na seznámení a kámoše si tak trochu vybírá. Venku si cizích pejsků nijak nevšímá a spíš se jim vyhýbá, ve chvíli, kdy potká kočky, hlodavce či ptáky se z ní však stává lovec.

TamiTamiZdroj: archiv útulku U Šmudliny

BossBossZdroj: archiv útulku U Šmudliny

Již 9 let svého dvanáctiletého psího života tráví v útulku Boss. Je to asi třicet kilo vážící kříženec kříženec tosa inu, americký stafordšírský teriér, rhodéský ridgeback, je kastrovaný a čipovaný. „Člověk ho mockrát srazil k zemi a on se přesto ze dna zvedl,“ píše se o něm na webu útulku. Boss by si přál zbytek svého života strávit u rodinného domečku jako pes jedináček s noclehem uvnitř v teplíčku. Do bytu se však nehodí, a to i přesto, že je čistotný a nic neničí. Svoje „doma“ rád střeží a má pod dohledem, neváhá vyprovodit pošťáka či jinou nezvanou návštěvu, rozhodně však není uštěkanec, co vám půjde po kotnících každého kolemjdoucího. Neskonale vděčný by byl za páníčka a paničku, co ho vezmou na výlet ať už pěšky nebo autem. Nemá problém s lidmi, ale musí si je okoukat a zvyknout si na ně. I přesto, že je velmi společenský, pracovníci útulku nedoporučují raději kontakt s malými dětmi. Boss má totiž nemocné uši a je velmi citlivý na jejich jakýkoliv dotek. Pejsek je vycvičený a umí spoustu povelů, je neuvěřitelně inteligentní a rychle se učí novým věcem a povelům, s pozitivní motivací jde vše navíc rychleji. Uši jsou následek nemocné štítné žlázy. Užívá léky Letrox a Apoquell.

BossBossZdroj: archiv útulku U Šmudliny

MEDUŇKA

MeduňkaMeduňkaZdroj: archiv útulku U Šmudliny

Pokud se necítíte na dlouhé procházky se psím kamarádem, můžete si v útulku vybrat kočičího parťáka. Jedním z nich je asi čtyřletá kočička Meduňka, kterou ve vysokém stupni březosti někdo srazil na silnici a bez pomoci odjel. Je to mazel, vyrovnaná a pohodová minda, co si nepřeje nic víc než fajn rodinu, teplý pelíšek a plnou misku dobrot, je jedno jestli v domku nebo bytě. Je čistotná, bez problémů chodí na svůj kočičí záchod. Vhodná i k větším dětem. Na hodného pejska by si zvykla, jak by ve svém blízkosti snášela jiné kočky pracovníci útulku netuší. Meduňka je již vykastrovaná.

MeduňkaMeduňkaZdroj: archiv útulku U Šmudliny

BERTÍK

BertíkBertíkZdroj: archiv útulku U Šmudliny

Na někoho, ke komu může vzhlížet s pocitem, že právě jemu patří, že on je jeho pán či panička a bezmezně ho miluje a postará se o něj, čeká od začátku srpna v útulku mourek Bertík. Kocourek, který se dokáže mazlit celý den a pokud byste na něj jen na chvíli zapomněli, hned se mňouknutím připomene. S ostatními kočičími tvorečky se rychle skamarádil, pokud by byl v rodině hodný rozumný pes, jistě by se Bertík rychle spřátelil i s ním. Je vhodný do domu i bytu, hygienické návyky má. Podmínkou adopce je kastrace ve vhodném věku.

BertíkBertíkZdroj: archiv útulku U Šmudliny

MAJORÁNKA

MajoránkaMajoránkaZdroj: archiv útulku U Šmudliny

Pokud chcete zjistit, jak chutná fousatá chlupatá pusa, je jako pro vás stvořená v květnu narozená kočička Majoránka. Úžasná je po svojí mamince Meduňce, kterou útulek také nabízí. Zvědavé, energií nabité kotě od malička vzorně chodí vykonávat potřebu na kočičí záchod. Majoránka je roztomilá lumpice, která si ráda hraje, ale když se dostatečně vyřádí a nacpe si břiško, s chutí zalehne a chrupne si. Raději by se přistěhovala do domu s dalším kočičím parťákem, na pejsky zvyklá není, ale pokud by měl pejsek s malou chlupatou koulí větší trpělivost, jistě by se z nich brzo stali přátelé na život a na smrt. Podmínkou adopce je kastrace ve vhodném věku.

MajoránkaMajoránkaZdroj: archiv útulku U Šmudliny

MAŘINKA

MařinkaMařinkaZdroj: archiv útulku U Šmudliny

Mařinka je sestřičkou Majoránky. Také ona se narodila 3. května letošního roku a také ona oplývá neskutečnou energií, kterou vynakládá na vymýšlení lotrovin a různých kočičích her. Je zvědavá jak opička. Stejně jako sestřička se však nerozpakuje nacpat si bříško a pak si dát na delší dobu šlofíka. Je vhodná do bytu i do domečku se zabezpečenou zahrádkou, raději k větším dětem. Přestože ráda vymýšlí lumpárny, je zatím stále sama trochu vyplašená, klidnější domov by proto ocenila raději. Kočičí záchůdek zvládá spolehlivě. Také ona by dala přednost soužití s dalším kočičím kamarádem. Na pejsky není zvyklá, ale jistě by si s nějakým rozumným pejskem brzo porozuměla. Podmínkou adopce je kastrace ve vhodném věku.

MařinkaMařinkaZdroj: archiv útulku U Šmudliny

Pokud se rozhodnete pro přijetí některého z nabízených chlupáčů adoptovat, je třeba počítat s adopčním poplatkem, bližší informace včetně kontaktů naleznete na webu útulku www.utulek-tachov.cz