Město aktuálně neuvažuje o zvýšení cen vstupného do komplexu městských sportovišť v souvislosti s růstem daně z přidané hodnoty. Jedná se především o místní plavecký bazén a zimní stadion. „O zvýšení cen jsme jednali s vedením města. Dohodli jsme se, že vstupné prozatím zůstane ve stejné výši,“ řekl Deníku ředitel tachovských sportovišť Petr Vrána.

Už nyní město Tachov dotuje provoz sportovišť. V letošním roce se tak dá předpokládat, že dotace sportovištím ukrojí z městského rozpočtu ještě větší krajíc. „Cena vzrostla především v položce vodné, stočné. Zde vzrostla daň z deseti na čtrnáct procent,“ doplnil Vrána.

Sportovci tak mohou zatím zůstat klidní, Vrána předpokládá, že ceny by v příštích šesti měsících měly zůstat na dosavadní úrovni.

Odlišná situace panuje v kultuře. Změny se dotknou cen jednotlivých představení. „Dá se předpokládat, že by kvůli vyšší dani mohly vzrůst ceny programů. Samozřejmě se budeme snažit udržet ceny vstupenek na přijatelné úrovni. Jinak bychom také mohli přijít o diváky,“ uvedla ředitelka tachovského kulturního střediska Božena Vaňková.

Podle jejích slov se změna daně citelně projeví v především v provozu městské knihovny. „Pro nás to znamená menší nákup knih. Příspěvek který dostáváme bude totiž nižší, takže se situaci budeme muset nějak přizpůsobit,“ pokračovala ředitelka.

Cena za další služby, například za pronájem společenského sálu Mže v Tachově zatím zůstane stejná. „Tato položka je v současné době zatížena dvacetiprocentní daní, takže změna se se v tomto ohledu neprojeví, dodala Vaňková.